ART-Economy CRP-5.5 установка збору конденсату від споживачів пари, поділу фаз і перекачування конденсату на котельню. САНДОРА, м.Миколаїв

За даним проектом нами розроблено та реалізовано рішення по збору конденсату з виробничої дільниці ПК-2, поділу фаз конденсат / пар, перекачування конденсату на котельню і повторного використання парів вторинного скипання споживачами на котельні.


Установка складається з 3-х модулей (блоків):

Блок №1.
Даний блок виконаний повністю на механічних вузлах без застосування елементів автоматизації. Він встановлений у виробничому приміщенні в безпосередній близькості до існуючого конденсатного баку. Конденсат за допомогою механічних насосів подається в деаератор. Так само подається на котельню і вторинний пар, який раніше втрачався.
Блок 1 повністю спроектован та виготовлен на власному виробничому майданчику ПП «Артезія» з використанням сучасного пароконденсатного обладннання відомих світових виробників (MIYAWAKI, SCA та ін.)


Блок №2.

У конденсатний бак встановлен барботажний елемент, до якого підводиться пара вторинного закипання, утворена на модульній установці ART-Economy CRP-5,5. Кількість пари на барботаж регулюється контрольним клапаном по датчику температури, який додатково вмонтован в конденсатну ємність. Крім того, конденсатний бак додатково облаштовується циркуляційним насосом і датчиком рівня. Насос допомагає вирівняти температурне поле в конденсатному баку, а датчик рівня запобігає сухому ходу насоса і дає можливість обмежити роботу барботажа в умовах низького рівня конденсату в ємності.

 

Вторинний пар додатково (паралельно) подається в парову подушку деаераторного баку, за допомогою окремого контрольного клапана і датчика тиску. Надлишок пари, за необхідності, скидається в атмосферу за допомогою окремого контрольного клапана і датчика тиску на паропроводі вторинного пара. Для отримання даних по економії встановлен витратомір пари вторинного закипання.
Роботи по Блоку 2 були виконані безпосередньо на котельні замовника.

Для транспортування пари вторинного закипання з виробництва на котельню підприємства ТОВ «Сандора», компанією Артезія були прокладені паропроводи та проведена їх ізоляція, згідно з вимогами замовника.


Блок №3.

Для керування системою з прийому пари на котельні від установки ART-Economy CRP-5,5 збору конденсату, поділу фаз і перекачування конденсату на котельню, компанія Артезія розробила програмне забезпечення та застосувала щит керування на базі контроллера Schneider Electric. Для більш комфортного моніторінгу параметрів системи повернення конденсату до котла компанія Артезія розробила рішення, яке надає змогу виводити панель управління системою на монітор оператора або іншого спеціаліста, який буде знаходитися у мережі.

 

Також програмне забезпечення від компанії Артезія дозволило отримати наступний функціонал по обліку пари вторинного закипання:
- облік погодинної витрати;
- облік загальної витрати (лічильник);
- відображення миттєвої витрати;
- відображення графіків зміни витрати;
- автоматичний перерахунок об'ємної витрати пара в масовий;
- відображення необхідних відомостей на графічному ЖК-екрані;
- індикація, реєстрація аварійних ситуацій і реакція на них;
-можливість передачі даних з промислової мережі для диспетчеризації (поширений промисловий протокол Modbus- TCP, інтерфейс Ethernet);
- доступ до архіву показань через звичайний web-браузер;
- можливість зберігання архівів на flash-накопичувачі;
- різні рівні доступу для налаштувань системи, захищені паролями;
- кілька каналів вимірювання витрати з незалежними налаштуваннями (до 3 каналів вимірювання масової витрати)...

Для керування системою з прийому пари на котельні та системою обліку пари компанія Артезія виконала роботи з прокладання кабелів та підключення позащитових елементів контролю і управління.