Повернення пари в жаровні

Використовуємо, а викидаємо гроші в повітря

 Виробництво соняшникової олії – досить рентабельний бізнес. Це дозволяє закривати очі на певну неоптимальність тех.процесів, бо прибуток все одно покриває витрати. Однак один з оліє-екстракційних заводів, прагнучи збільшити маржу, все-таки оптимізував витрати, зокрема на енергоресурси. Водяна пара, яка нагріває насіння в жаровнях – це цінний ресурс, тому що на нього витрачається дорогоцінний зараз газ чи інше паливо. Ми запропонували, розробили і впровадили ощадливу систему повернення пари вторинного закипання назад у виробничий цикл, а конденсату – в котельню. Тільки пряма економія від цього рішення – понад 15000 євро щороку. А є ще супутні покращення технологічного процесу, які вартують навіть більше!

Потреба

Для прожарювання насіння соняшника у жаровнях використовується водяна пара – дорогий та цінний ресурс. Очевидно, що способи енерго-збереження шукалися саме тут. При цьому жорсткою вимогою було не погіршити технологічний процес. Після впровадження виявилось, що тех. процес краще стабілізується, а крім явної економії отримано ще й інші вигоди.

Водяна пара через чани віддає свою енергію продукту в жаровні та конденсується. Конденсат ще містить значну кількість корисної енергії. Потрапляючи в зону низького тиску, під атмосферу, він повторно закипає та утворює так звану пару вторинного закипання. У більшості випадків ця енергія повторно не використовується. Величезні клуби пари на площадках підприємства – це саме вона. Енергія, за яку вже заплачено.

Рис.1. Фрагмент комплексу повернення пари вторинного закипання - установки збору та повернення конденсату

Повторне використання такої пари у технологічному процесі веде до зменшення затрат на виробництво пари на 5...15%. Крім того, збільшується відсоток конденсату, що повертається, що призводить до зменшення кількості води на підживлення системи та зменшення витрат на її підготовку.

Результати впровадження

Результат

Користь

Зменшення споживання гострої пари та збільшення відсотку повернення конденсату з більшою температурою

Пряма економія коштів на парогенерацію (до 15%):

- менше витрати на паливо,

- воду,

- хімію для очищення води

Покращення якості продукту

Регулювання першої групи дало можливість покращити по масовій частці фосфоровмісних речовин в олії, у перерахунку на стеароолеолецитин з 0,8 на 0,66.

Просте керування

Інтерфейс дуже простий - справитися може оператор будь-якого віку та кваліфікації. Автоматика сама підбере потрібний режим і слідкуватиме за перебігом процесу.

Разом з тим інтерфейс сучасний, web-орієнтований, який подобається молодому поколінню. Легше привабити їх на роботу

Пара використовується по максимуму

Немає запаровування площадки, взимку не наростає крига – безпечніші умови праці

Збільшення (у допустимих нормах) температури тех. процесу або продуктивності установки

Отримали більш глибокий прогрів матеріалу та нижчу вологість продукту. При цьому автоматика контролює і тримає температуру у заданих межах.

Виграш у продуктивності – аж до 5%

Заміна схеми «на конденсатовідвідниках» на нашу розробку

Прольотна гостра пара, яка діагностується лише зі спеціальними приладами, могла тижнями тихенько вилітати «в трубу». Тепер це неможливо. Та й взагалі – немає конденсатовідвідників – немає потреби в обслуговуванні та проблем з ним.

Зрозуміла самодіагностика

Оператор, коли підозрював поломку конденсатовідвідника, просто відкривав байпас і забував за нього. Тепер система повідомляє про проблеми у вузлах, їх можливі причини та варіанти усунення

Зручна звітність

Всі події, зміни параметрів, команди оператора реєструються і зберігаються. Відповідальний інженер чи власник можуть миттєво побачити перебіг процесу за будь-який цікавий проміжок часу. Це гарний інструмент для «розбору польотів» та, що важливіше – пошуку потенціальних можливостей до покращення роботи

Віддалений моніторинг та сервіс обслуговування

Для звітності не потрібно йти на площадку – достатньо відкрити браузер і зайти на сайт установки. А за потреби – підключити до діагностики спеціалістів із ситуаційного центру «Артезії». На пошук та усунення проблем витрачається набагато менше часу та нервів, а, отже, грошей