Щит обліку витрати водяної пари

Правильний облік – правильний розвиток

Водяна пара – одне з найрозповсюдженіших середовищ для переносу теплової енергії. Цю енергію отримали, спаливши досить дороге паливо. Тому природно, що завод має право знати, наскільки ефективно спалене це паливо. Від цього залежить собівартість продукції та пошук варіантів покращити роботу. Для деяких виробництв наявність водяної пари заданих параметрів у заданій кількості в заданий час – критично важливе для якості продукції. Це варто знати і операторам, щоб вчасно зреагувати, і майстру зміни, щоб прийняти правильні рішення, і начальнику виробництва, який звітує перед власником за витрачені ресурси. Паперова фабрика, яка застосувала рішення з технічного обліку водяної пари, змогла виявити проблемні місця, зони конденсації і втрат пари, відрегулювала розподіл пари між споживачами. У результаті отримано кращу термічну обробку та просушування продукції, зменшення кількості браку та зниження грошових витрат на паливо для котельні.

Потреба

Для будь-якого технологічного процесу водяна пара – дорогий та цінний ресурс. Розумне виробництво, яке напрямлене на постійний контроль за своїми активами і перебігом процесів, не може обійтися без своєчасної інформації про витрату цього ресурсу. Таке знання допомагає зрозуміти поточну продуктивність котельні, виробничих ліній та оцінити допустиму пропускну здатність технології. У багатьох випадках – навіть знайти вузькі місця, куди пара не поступає в необхідній кількості, та знайти цьому причини. «Артезія» витратила багато часу та зусиль інженерів і залучених вчених, щоб мати можливість швидко і точно визначати витрату пари, а також щоб надавати цю інформацію зацікавленим людям, не відволікаючи їх від інших справ.

Рис.1. Типова схема використання

Справа в тому, що на ринку присутні багато видів витратомірів – ультразвукові, вихреві, звичні шайби-діафрагми з дифманометрами, коріолісові та ін. Виробники всі зусилля направили на точність вимірювання поточних параметрів і нехтують тим, що насправді потрібно користувачам – зручний та простий звіт про спожиту водяну пару. Бажано в табличці з погодинними даними та загальною витратою за добу.

Технологічні рішення

Ми пропонуємо комплексне рішення для технічного обліку водяної пари та води. Комплекс складається з витратомірів, датчиків тиску та/або температури пари, модулю обліку витрат. Ми можемо працювати з будь-якими пристроями, у тому числі тими, що вже встановлені на виробництві. Головне, щоб у приладу був вихід 4-20мА і вказані межі вимірювання. Витратомір вимірює об’ємну або масову витрату, які потім перераховуються у потрібні величини.

Всі датчики підключаються до модуля обліку витрати. Він має зручний сенсорний екран для налаштування і перегляду потрібних даних: графіків зміни параметрів, таблиць обліку, показників датчиків, різних подій. Модуль, за замовчуванням, може підключатися до Ethernet-мережі підприємства, щоб можна було зручно скачати архіви даних та звіти про витрату. За бажанням можна додати можливість підключатися навіть зі смартфону.

Функціональність

Набір цікавих функцій і можливостей робить комплекс дуже корисним на виробництві:

  • Кілька незалежних каналів вимірювання витрати (типове рішення – 3 канали, можна розширювати)
  • Облік насиченої, перегрітої водяної пари та води (погодинний, загальний), теплової енергії
  • Відображення поточних показників датчиків та графіків їх зміни на сенсорному екрані
  • Гнучке, але просте налаштування каналів
  • Індикація та реєстрація аварійних ситуацій, підказки про причини
  • Можливість роботи в промисловій інформаційній мережі (поширений протокол Modbus-TCP)
  • Доступ до архівів зі звичайного web-браузера
  • Зберігання архівів у пам’яті та на флешці
  • Різні рівні доступу для персоналу і сервісної служби
  • Мова інтерфейсу за бажанням користувачів