Система періодичної продувки HABONIM для парових котлів

Система періодичної продувки HABONIM для парових котлів

Досить часто стає питання пошуку якісної трубопровідної арматури для встановлення на ділянках періодичної продувки нижніх барабанів парових котлів. Підвищена зацікавленість до цього типу арматури пов´язана з критичними умовами експлуатації. Незважаючи на те, що клапан досить рідко та на нетривалий час відкривається на продування від шламу та іншого забруднення нижнього барабану парових котлів, режим експлуатації трубопровідної арматури у цій точці надзвичайно екстремальний. Якщо розкрити більш детально умови експлуатації та вимоги, які висуваються до цієї системи, можна зрозуміти причини такої уваги:

  1. Швидке відкривання/закривання
  2. Малий гідравлічний опір
  3. Стійкість до абразиву
  4. Робота з високими параметрами температури та тиску
  5. Зведене до мінімуму протікання у закритому стані
  6. Можливість встановлення ручного дублеру
  7. Можливість встановлення пневмоприводу або електроприводу
  8. Можливість віддаленого моніторингу та управління (доступне за таймером)
  9. Живучість системи

Схема оснащення парового котла запірно-регулюючою арматурою та КВП

Рис.1. Схема оснащення парового котла запірно-регулюючою арматурою та КВП

 

Місце монтажу клапану періодичної продувки (поз.52) показана на малюнку умовно з нижньої точки водяного об´єму парового котла. За таких умов якнайкраще справляється спеціалізована промислова шарова трубопровідна арматура від HABONIM з 4-хпоршневим пневмоприводом Compact з пружиним поверненням (НЗ). Для можливості відкоригувати швидкість відкриття/закриття клапану на лінії повітряного живлення встановлюється пневмодросель. Таке рішення запобігає різкому відкриттю та виникненню гідравлічних ударів у трубопроводах нижче клапана періодичної продувки.

 

Варіанти виконання для трубопровідної арматури Habonim

Рис.2. Варіанти виконання для трубопровідної арматури Habonim

 

Спеціальна обробка поверхні шару та різноманітні ущільнення роблять цей тип арматури стійким до абразиву, високих температур та тисків, що забезпечує збільшену кількість циклів в роботі.

Існує велика кількість опцій, це і виконання за різними стандартами DIN, ANSI, різноманітні виконання з´єднання,  можливість встановити ручний дублер, пневмопривід, електропривід, доступне вибухобезпечне виконання та інші опціїї, які доступні практично для кожної моделі.

Систему можливо налаштувати автоматично за таймером та/або додатково надати можливість управління за дискретним сигналом.

Подібні системи були вже встановлені свого часу компанією АРТЕЗІЯ на бельгійському паровому котлі VYNCKE, який працює на луззі. Котел паропродуктивністю 10 т/год з робочим тиском пари 10 бар (макс. 13 бар). Котел конструктивно має 2 нижніх барабани, тому має відповідно дві системи періодичної продувки.

 

Робота крана періодичної продувки Habonim на паровому котлі Vyncke

Рис.3. Робота крана періодичної продувки Habonimна паровому котлі Vyncke

 

Системи відмінно себе зарекомендували відпрацювавши вже більше 9 років та продовжуючи працювати надалі у задовільному стані. Доречи, на сьогодні, термін експлуатації кранів HABONIM на періодичні продувці перевищив вже термін експлуатації арматури, яка йшла комплектно з Бельгії разом з котлом… Це ще раз доводить, що продукції HABONIM  варто довіряти, тому що вона саме і розрахована для роботи в екстремальних умовах!